Zielony Ogród ::  Zdjęcia domu ::  Zdjęcia ogrodu ::  Oferta cenowa ::  Atrakcje turystyczne  
Wambierzyce (Albendorf) - barokowa Bazylika Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny, największa na Śląsku Kalwaria (Jerozolima Dolnośląska) z 79 kaplicami i stacjami, 17 bram, szopka z XIX w. , skansen.
Góry Stołowe - jedyne w Polsce góry płytowe
Klodzko (Glatz) - stare miasto, najlepiej zachowana twierdza z XVII i XVIII w. w Polsce, zabytkowe kościoły i klasztory, podziemne lochy i trasy.
Kletno - Jaskinia Niedźwiedzia.
Uzdrowiska Kłodzkie - W Kotlinie Kłodzkiej znajduje się wiele uzdrowisk slynnych ze swych wód zdrojowych. Do najważniejszych należą: Kudowa Zdrój, Polanica Zdrój, Duszniki Zdrój, Lądek Zdrój. W miejscowośćiach tych możemy również znaleźć wiele arcyciekawych zabytków.
Kaplica Czaszek - osobliwa - jedna z nielicznych w Europie - kaplica, której wystrój stanowią warstwowo ułożone czaszki i piszczele ok. 3 tys. ludzi - ofiar wojen i epidemii. W piwnicy zgromadzono ok. 20 tys. innych fragmentów szkieletów. Snuć tutaj można refleksje o śmierci i sądzie ostatecznym.
Nowa Ruda - na byłym polu górniczym Piast kopalni Nowa Ruda udostępniono do zwiedzania 700 m podziemnych wyrobisk górniczych i XIX wieczny kompleks obiektów przemysłowych. Można tu zapoznać się z bogatą, ponad 500-letnią historią górnictwa węglowego w regionie.
Złoty Stok - Muzeum Kopalni Złota.
Kompleks Osówka - Ostatnia, główna, największa, najbardziej rozbudowana kwatera Hitlera, budowana na Dolnym Śląsku.
Copyright (c) 2003- by Arturo